mutfak dolap içi düzenleme fikirleri
mutfak dolap içi düzenleme fikirleri

Mutfak dolap içlerinde meydana gelen dağınıklık ev hanımlarının en büyük sorunlarından biridir. Çünkü sürekli düzen ve bakım isteyen dolap içleri, biraz olsun özensizlikle hemen dağılabilmektedir. Bu nedenle bugün sizlere Mutfak Dolap İçi Düzenleme Fikirleri vereceğiz. 

mutfak dolap içi düzenleme fikirleri
mutfak dolap içi düzenleme fikirleri

Mutfak dolap içlerinde en büyük düzensizliklerin başında şüphesiz tencere ve tava düzenleri gelir. Diğer mutfak ürünlerine nazaran daha büyük yapılı olan tava ve tencereler düzensizlik nedeni ile çok daha fazla alan israfına neden olabilmektedir. Bu nedenle piyasa da bir çok tencere ve tavalar için düzenleyici raflar ve askılar satılmaktadır. 

Eğer sizde ” Mutfak dolap içi düzenleme fikirleri ve tencere düzenleyicileri nelerdir?“diyorsanız makaleyi okumaya devam edin.

Mutfak Dolap İçi Düzenleme Fikirleri

Askılı tencere düzenleyicilerden kasıt daha çok saplı tava kullanımına uygundur. Dolap içinde oluşturulan askı panelinin içine uzun saplı tavaların asılmasına uygun olması nedeniyle mükemmel bir alan tasarrufu sağlar. Üst üste konulan tavalara nazaran dikine bir görünüm nedeniyle çarpık bir görünümün önüne geçer. Aynı zamanda bu asılma şekli nedeni ile tava içindeki (özellikle teflon tava içinde) çizilmelerin önüne geçilir. 

Dolap İçi Raflı Tencere Düzenleyiciler

mutfak dolabı düzenleme fikirleri
mutfak dolabı düzenleme fikirleri

Mutfak dolap içi düzenleme fikirleri vermeye devam ediyoruz. Raflı tencere düzenleyiciler de, askılı tencere düzenleyicilere nazaran daha çok tava yerine tencere kullanımına elverişlidir. Dolabın yapısına göre tavalarda kullanılması mümkündür ancak tencerenin tava gibi uzun sapı olmaması nedeni ile raflı sistem tencereler için daha uygundur. Raflı tencere düzenleyiciler aynı askılı tencere düzenleyiciler gibi düzenli bir görünümün yanında tencerelerin deforme olma ihtimalinin minimuma indirir. 

Mutfak dolap içi düzenleme fikirleri arasında dolap içlerine çok amaçlı organizer ürünlerin yerleştirilmesi, dolap kapaklarının atıl durumdan çıkartılarak uygun askı araçları ile işlevsel hale getirilmesi, çekmece içlerinin daha işlevsel ve daha düzenli olması için çekmece bölücüler ile düzenlenmesi, köşelere ihtiyacınız çerçevesinde hazır modüler dolap konumlandırılması gelebilir.

mutfak dolabı düzenleme fikirleri nedir.
mutfak dolabı düzenleme fikirleri nedir.

Mutfak dolabı düzenleme fikirleri dolap imalatçıları ile görüşülerek paylaşılabilir. Bu çerçevede yapılan özel imalat dolaplara özel bölmeler, çekmeceler, raylar ve raflar eklenebilir.

Mutfak dolabı düzenleme fikirleri içinden bir diğeri de dolap içine konumlandırılacak raflardır. Bu raflar mobilya malzemeleri ile yapılabileceği gibi, lkea ve benzer firmalar tarafından üretilen metal organizer raflar konumlandırılarak dolap içleri daha düzenli hale getirilebilir.

Dolap içi düzenleme fikirleri sadece organizerlerle sabit değildir tabi ki. Bazı dolaplarda boş alanlar direkt olarak uygun ürün ile buluşturulabilir. Mesela tavan ile dolap arasında kalan kısma az kullanılan malzemeler boy sırasına göre istiflenebilir. Mutfak Tezgahı Düzeni Fikirleri başlıklı yazımızda detaylı tezgah düzenleme fikirleri bulabilirsiniz.

Asılı ve raflı dolap içi tencere ve tava düzenleyiciler için aşağıdaki resim galerimizi incelemenizi tavsiye ederiz. 

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here