Mutfak Dolabı Düzenleme Fikirleri ve Bir İpucu

0
2.051 kez okundu
mutfak dolabı düzenleme fikirleri
mutfak dolabı düzenleme fikirleri

Mutfak dolap içlerinde meydana gelen dağınıklık ev hanımlarının en büyük sorunlarından biridir. Çünkü sürekli düzen ve bakım isteyen dolap içleri, biraz olsun özensizlikle hemen dağılabilmektedir. Bu nedenle bugün sizlere mutfak dolabı düzenleme fikirleri vereceğiz. 

Mutfak dolap içlerinde en büyük düzensizliklerin başında şüphesiz tencere ve tava düzenleri gelir. Diğer mutfak ürünlerine nazaran daha büyük yapılı olan tava ve tencereler düzensizlik nedeni ile çok daha fazla alan israfına neden olabilmektedir. Bu  nedenle piyasa da bir çok tencere ve tavalar için düzenleyici raflar ve askılar satılmaktadır. 

Eğer sizde ” Mutfak dolap içlerini ve tencereleri nasıl düzenleyebilirim?“diyorsanız makaleyi okumaya devam edin.

Mutfak Dolabı İçinde Askılı Tencere Düzenleyici Kullanımı

Askılı tencere düzenleyicilerden kasıt daha çok saplı tava kullanımına uygundur. Dolap içinde oluşturulan askı panelinin içine uzun saplı tavaların asılmasına uygun olması nedeniyle mükemmel bir alan tasarrufu sağlar. Üst üste konulan tavalara nazaran dikine bir görünüm nedeniyle çarpık bir görünümün önüne geçer. Aynı zamanda bu asılma şekli nedeni ile tava içindeki (özellikle teflon tava içinde) çizilmelerin önüne geçilir. 

Dolap İçi Raplı Tencere Düzenleyiciler

Mutfak dolabı düzenleme fikirleri vermeye devam ediyoruz. Raflı tencere düzenleyiciler de, askılı tencere düzenleyicilere nazaran daha çok tava yerine tencere kullanımına elverişlidir. Dolabın yapısına göre tavalarda kullanılması mümkündür ancak tencerenin tava gibi uzun sapı olmaması nedeni ile raflı sistem tencereler için daha uygundur. Raflı tencere düzenleyiciler aynı askılı tencere düzenleyiciler gibi düzenli bir görünümün yanında tencerelerin deforme olma ihtimalinin minimuma indirir. 

 

Aslı ve raflı dolap içi tencere ve tava düzenleyiciler için aşağıdaki resim galerimizi incelemenizi tavsiye ederiz. 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here