Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Fikirleri Nelerdir?

2
221 kez okundu
Küçük mutfaklar için dekorasyon fikirleri
Küçük mutfaklar için dekorasyon fikirleri

Küçük mutfaklar için dekorasyon fikirleri, mutfak dekorasyonuna bambaşka bir hava katarak bu durumu avantaja dönüştürmenizi sağlayacaktır. Küçük mutfaklar akıllıca yapılmış dekorasyonla sıcak ve samimi olduğu kadar avantajlı bir hale de bürünebilir.

Küçük mutfak dekorasyonu doğru uygulandığı takdirde ferah ve işlevsel bir mutfak dekorasyonu ortaya çıkacaktır.

Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Fikirleri Nelerdir?

Küçük mutfaklarda yapacağınız akıllı seçimler ve doğru konumlandırmalar mutfağınızı kullanışlı ve güzel kılacaktır.

Küçük mutfak dekorasyonunun olmazsa olmazı, dekorasyonda açık renk kullanmaktır. Mutfak dolapları başta olmak üzere diğer mutfak dekorasyon ögeleri beyaz veya krem renginden seçilmelidir.

Bu şekilde açık rengin ortamı aydınlık ve ferah gösterici etkisinden yararlanılmış olunur. Küçük mutfaklarda en çok kullanılan renk de beyazdır. Böylece mutfağınız daha geniş ve ferah görünecektir.

Küçük mutfaklarda aydınlatma seçimine de dikkat edilmelidir. Küçük mutfak fazla ışık almayan bir konumda ise tek ışıklandırma kesinlikle yetmez. Böyle durumlarda birkaç tane spot aydınlatma bir arada kullanılarak ortamın daha ferah olması sağlanmalıdır.

Mutfak dolapları işlevsel modellerden seçilmelidir. Bu şekilde minicik dolaplarla bile çok eşya depolama imkanı sağlanmaktadır.

Mutfağınızın boyutlarına göre dolap tasarımları da küçük mutfak dekorasyonunuzu kolaylaştıracaktır.  Özel Mutfak Dolapları İle Mutfağınızda Harikalar Yaratın başlıklı yazımızda her türlü mutfak için yapılabilecek tasarımlar hakkında bilgiler verilmiştir.

Ahşap Kullanmayı Unutmayın

Ahşap sıcak ve modern görünümünün yanında oldukça kullanışlı bir üründür. Açık renk dizaynları en iyi şekilde tamamlayarak ortamın ferah ve şık görünmesini sağlar.

Mutfağın boyutuna göre ahşap raflar, masa ve sandalye gibi ürünler rahatlıkla kullanılabilir.

Küçük mutfak dekorasyonunun olmazsa olmaz rengi olan beyaz renk dolaplar hakkında detaylı bilgi ve görselleri bu Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri İle Büyüleyebilirsiniz içeriğimizde bulabilirsiniz.

Küçük mutfak dekorasyonunda boş duvar bırakılmamalıdır. Boş duvarlara açık raflar konumlandırılarak fazla eşyalar ortadan şık bir şekilde kaldırılmış olunur.

Mesela ahşap veya metal raflara kupalar, günlük yemek takımları, fincanlar, gibi eşyalarınızı rahatlıkla konumlandırabilirsiniz.

Açık raf sistemi uygulamak istemeyenler duvar nişlerinden yaralanabilirler. Şık niş tasarımları ile hem dekorasyon güzelleştirilmiş, hem de bol bol depolama alanı sağlanmış olunur.

Özellikle mutfak dolaplarının kör noktaları akıllıca yapılan tasarımlarla fonksiyonel bir hale getirilmelidir. Böylece hiçbir alan atıl bir şekilde kalmaz, dolabın her santimi kullanılarak depolama alanı sıkıntısı ortadan kaldırılır.

Açık raflarla mutfağınız hem işlevsel olacaktır, hem de şık bir dizayna kavuşacaktır.

Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Fikirleri hakkındaki paylaştığımız fikirler ile şık ve ferah mutfaklar dizayn edebilirsiniz. Dizayn ettiğiniz mutfak görsellerini ve size özel fikirleri çekinmeden yorum bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz:))

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here