Küçük mutfak dekorasyonu en zor mutfaktır. Ancak küçük dekorasyon hileleri ve dekorasyon ögelerinin akıllıca yerleşimi ile kullanışlı mutfaklar yapabilirsiniz. Küçük mutfak masası modelleri incelememiz ile mutfakta en zor olan dekorasyon ögesini en kullanışlı hale getirebilirsiniz.

küçük mutfak masası

Küçük mutfaklarda mutfak masası konumu oldukça önemlidir. Kullanışlı ve işlevsel masa modelleri ile mutfağınızda fazladan yer kazanmanız mümkün olacaktır.

Mutfak Masası Seçerken Neye Dikkat Etmeliyim?

Küçük mutfak dekorasyonunda mutfak masası seçerken ilk olarak yerleştirilecek alanı belirlemelisiniz. Masayı konumlandıracağınız alan mutlaka güneş görmeli ve ayak altı denilecek geliş gidiş bölgesinde olmamalıdır.

küçük mutfak masa modeli

Yer tespitinden sonra o bölgeye en uygun masa modeli seçilmelidir. En çok kullanılan küçük mutfak masası modeli 60x40cm ölçülerindeki dikdörtgen masa modelidir. Bu masa modelleri çekirdek aileler için oldukça idealdir. Hele ki günümüz ailelerinde bütün aile bireylerinin çalışma şartlarından dolayı haftada sadece 1 gün toplanarak kahvaltı yaptıkları düşünülürse, bu ölçülerdeki masa modeli oldukça idealdir.

ahşap masa modelleri

Doğanın sıcaklığını mutfak dekorasyonunuza yansıtmak istiyorsanız ahşap mutfak masa modelleri arasında seçim yapabilirsiniz. Ülkemizde kaliteli ahşap mutfak masası tasarlayan çok ünlü markalar bulunmaktadır. İkea ve koçtaş bu markalardan bazılarıdır.

Küçük Mutfak Masaları Hangi Özelliklerde Olmalıdır?

Küçük alanlarda depolama alnı sıkıntısı çok çekilir. Bu nedenle depolama alanı olan mutfak masalarını tercih edebilirsiniz. Katlanır masa ve sandalye modelleri de incelemeniz gereken modeller arasındadır.

katlanır masa modeleri

Günümüz teknolojisi tezgah altına gizlenebilen masa modellerini sunmaktadır. Eğer çok küçük bir mutfağa sahipseniz bu tür modelleri inceleyebilirsiniz.

gizlenen masa modeli

Küçük mutfaklarda kullanılan modeller arasında yuvarlak masa modelleri de vardır. Yuvarlak masa modelleri görsel şıklığı ve zarafeti nedeni ile dekorasyonunuza da olumlu katkılar sağlayacaktır. Yuvarlak masalarda ahşap, cam ve plastik seçenekleri vardır. Küçük alanlarda özellikle cam masa modelleri, ortama kattığı derinlik nedeni ile çok tercih edilmektedir.

yuvarlak cam masa modeli

Yarım ay şeklinde tasarlanmış mutfak masaları ile özellikle 2-3 kişilik ailelerde tercih edilmektedir. Özellikle L şeklindeki dar mutfaklarda mutfak duvarına yaslayarak kullanılması alan tasarrufu yapılmasını sağlamaktadır.

yarım ay masa

Pencere önü raf sistemi denilen masa modellerinde ise size gerekli olan pencere önüne yerleştireceğiniz raf şeklinde bir masa modelidir. Bu modelde tabure şeklinde sandalye modeli kullanarak mutfağınızda hiçbir alan darlığı yaşamadan masa konforunu yaşayabilirsiniz.

dar masa modelleri

Eğer küçük bir mutfağa sahipseniz yazımızda bahsettiğimiz kurallara uyarak göz alıcı dekorasyonlar yapabilirsiniz. Evinizde uyguladığınız küçük mutfak masası modellerini yorum bölümünde bizimle paylaşarak sizlerde bizlere iyi fikirler verebilirsiniz.

Bu alandaki Mutfak Dolabı Düzenleme Fikirleri ve Bir İpucu başlıklı yazımızda mutfak dolabını düzenleme adına iyi fikirler bulacaksınız.

 

 

5 YORUMLAR

    • Merhaba, sitemiz ürün satışı yapmamaktadır. Görseller sizleri bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Bizimle olduğunuz için teşekkürler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here