Küçük Mutfak Masası Dekorasyonları ve Örnekleri

3
3.720 kez okundu
Küçük Mutfak Masası
Küçük masalar

Küçük mutfak yapısına sahip olan herkesin ortak özelliklerinden biri mutfak eşyalarının göze hitap edilir şekilde dekore edilememesidir. Özellikle mutfak masası diğer mutfak eşyalarına göre daha büyük bir yapılı olması nedeniyle en fazla sorun teşkil eden dekorasyon ögesidir de diyebiliriz.

Küçük Mutfak Masası Yerleşimi Nasıl Olmalıdır?

İyi bir mutfak dekorasyonu demek büyük bir mutfağa sahip olmak demek değildir. Öncelikle mutfakların büyüklüğünden ziyada mutfak içinde yer alan ögelerin mutfağa doğru ve şık bir şekilde yerleştirilmesidir şeklinde düşünebiliriz.

Küçük yapılı mutfaklara özellikle küçük masalar seçmek daha uygun olacaktır. Büyük bir mutfak masası küçük mutfak masalarına göre mutfak içinde emanet bir görüntüye sahip olabilir. Bu yüzden mutfağınız küçük yapılı ise, minik mutfak masalarını tercih edin.

Nasıl Bir Model Tercih Etmeliyim?

Küçük mutfak masalarının açılabilen modelleri de mevcuttur. Eğer yemekteki kişi sayısı yüksekse açılabilen mutfak masalarına yönelebilirsiniz.

Eğer doğallığı seviyorsanız ve kendinizi doğanın bir parçası gibi hissetmek istiyorsanız bunun için piyasada bolca küçük ahşap mutfak masası modelleri de mevcuttur. Özellikle bazı markalar küçük ve ahşap mutfak masası modelleri üretmektedir. Eğer İkea’nın mağaza veya sitesini gezerseniz bir çok alternatif küçük ahşap mutfak masası modeli ile karşılaşmanız mümkündür.

Mutfak dekorasyonunda, mutfak masası olmazsa olmazlardandır. Ancak mutfak masası demişken illa ki büyük bir masa akla getirilmemelidir. Örneğin aile mini çekirdek aile olabilir. Büyük bir masa küçük bir aileye aykırı durabilir.

Küçük mutfak masaları, kullanışsız bir mutfak masası demek değildir. Eğer böyle bir ön yargınız var ise aşağıdaki resim galerisini inceleyerek ön yargılarınızı kırmanızı tavsiye ederiz.

Mutfak Dolabı Düzenleme Fikirleri ve Bir İpucu yazımızda mutfak dolapları için çok pratik düzenleme  fikirleri verilmiştir, okumanızı öneririz.

Aşağıda sizler için derlediğimiz görselleri inceleyebilirsiniz.

 

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here