2018 Bellona mutfak Masası Modelleri
2018 Bellona mutfak Masası Modelleri

Kaliteyi, şıklığı ve işlevselliği arayanlar bellona mutfak masası modelleri arasında seçim yapmakta zorlanmaktadır. Günümüz teknolojisi ile üretilerek beğenileye sunulan bellena mutfak masaları göz kamaştıran modellerden oluşmaktadır.

Mutfak masalarında kendine özel tasarımları bulunan Bellonanın yeni sezon modelleri hakkında yaptığımız incelemeyi beğeninize sunuyoruz.  bellona bu sezon yepyeni 6 ürününü piyasaya çıkarmıştır. Gelin yeni sezon bellona mutfak masası modelleri nelermiş hep birlikte inceleyim. 

Bellona Mutfak Masası Modelleri İçinde Öne Çıkanlar

Color Masa Sandalye Takımı

Daha çok, yeşil-sarı ve lacivert-fuşya(pembe) şeklinde tasarlanmış mutfak masası düzeni canlı renkleri sevenler için oldukça ideal bir seçenek olacaktır. Mutfakta canlı renkleri sevenlerin favorileri arasındadır.

Ortadan açılabilen özelliğe sahip masa ile sandalyelerin ayakları metal olarak tasarlanmıştır. ortadan açılma özelliği ile kalabalık misafir guruplarınızı rahatlıkla ağırlayabilirsiniz. 

Masada, beyaz zemin üzerine sandalye rengine uygun desenler oluşturulmuştur. Bu masa modelinde sandalyelerinizin her birini farklı renklerde tercih edebilirsiniz. Bu şekilde mutfağını zoldukça canlı bir tasarıma kavuşacakrtır. Masa ahşap üzerine cam kaplamadır. Bu özelliği de çarpmalara karşı masayı dayanıklı kılmaktadır.

Sandalyelerde ise, ip yumağı tarzında bir çarpraz desenler oluşturulmuştur. Sandalyede kullanılan malzemeler leke tutmama özelliğine sahiptir. sandalye kenarları beyaz fitillle donatılarak, sandalyeye bambaşka bir hava verilmiştir. 

Birebir yemek masasının diğer modelle aynı olduğu bu tasarımda sandalyeler lacivert ve fuşya pembe ile zenginleştirilmiştir. Ayrıca bu modelde sandalyelerin kenarındaki beyaz ayrıntılar daha renklerin camnlılığı nedeni ile daha belirgin olarak ortaya çıkmaktadır. 

Bu masa tasarımı, sandalye ve masa ayaklarının düz bir şekilde tasarlanması nedeni ile  özellikle küçük yapılı mutfaklar için oldukça ideal bir fikir olabilir. 

Bellona Lavin Mutfak Masası

Klasik modern karışımı bir görünüme sahip olan bu modelin en belirgin özelliği sandalye yapısıdır. 

Ahşap tonlarının daha sıklıkla kullanıldığı bu model, katlanabilir özelliği ile öne çıkmaktadır. Bellona banklı mutfak masaı modeli arasında en çok tercih edilen tasarımlardan biridir.  Krem ve açık kahve tonlarının kullanıldığı yemek masası konfor severler için idealdir. 

Klasik ve ahşap sandalyeleri de bulunan modelin bank ölçülerini paylaşalım. Genişlik: (X)96.00cm Derinlik: (Y)44.00cm Yükseklik: (Z)94.00cm olan bank oldukça konforludur. Bellona lavin mutfak masası, özellikle küçük çocuğu olanların çocuklarının yanına oturarak rahatlıkla kontrol edebildikleri şık bir modeldir. 

Sabit olan masa ölçüleri Genişlik: (X)120.00cm Derinlik: (Y)80.00cm Yükseklik: (Z)75.00cm’dir.

Country tarzı ile mutfaklarda yerini almaya hazırlanan Bellona lavin banklı mutfak masası modelinde açık ceviz ve beyaz tonlar birlikte kullanılarak mükemmel bir uyum yakalanmıştır.

Küçük mutfaklar için ideal olan lavin mutfak masası 2 kişilik aileler içinde oldukça idealdir. Sandalye oturum kısımları, mas üst tablasına uyumlu olacak şekilde kapuçino renginde deri ile kaplanmıştır. Sabit masa modeli sandalyeleri ile mükemmel bir şıklık yakalamıştır. Banklı modelde, bank yerine sandalye tercihi de yapılabilmektedir

Bu model daha çok yeni evliler veya 1-2 çocuklu küçük aileler için idealdir. 4 kişinin üzerinde olan aileler için yukarıda belirtilen Color Masa Sandalye Takımı daha uygun olacaktır. 

Diğer üstteki iki model gibi açılır-kapanabilir bir özelliği olmayan bu yemek masası oldukça sade düzenlenmiştir. 

Bu modeli isteğe göre ister 4 ayrı sandalye ya da ikili sandalye ve bank olarak sipariş edebilirsiniz. Sandalye boyutları: Genişlik: (X)40.00cm Derinlik: (Y)44.00cm Yükseklik: (Z)94.00cm

Masa yüzeyi açık renk ahşap olarak düzenlenmiş bu tasarım Bellonanın diğer mutfak masası modellerine göre farklılık göstermektedir. Leke tutmayan ve kolay temizlenen yüzeye sahiptir.

Bu model, bir önceki tasarıma göre daha dar mutfağa sahip olanlar tarafından kullanılması daha uygun olacaktır. İki kişilik mutfak masa modelleri kategorisine uyan en kullanışlı masa modeleri arasındadır.

Lima Masa Sandalye Takımı

Bellona yeni masa modelleri arasında lima masa ve sandalye takımı da bulunmaktadır. 

Zarafetin ve kalitenin öncüsü bellona, zarif model kategorisinin en şık modelini tasarlamıştır. Şiir gibi diyebileceğimiz modelin masası ince ahşaptan yapılmıştır. Beyaz ve kahverengi seçenekleri olan bu model 4 ve 6 kişilik aileler tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

Sandalye ayakları ve masa ayakları zarif bir şekilde uyarlanmıştır. Her eve uygun mutfak masası modelleri içinde ilk sıralarda olan lima masa modelinin ayakları masanın iç kısmına konumlandırılarak şık bir görünüm kazanması sağlanmıştır. Masa ölçüleri: Genişlik: (X)141.00cm Derinlik: (Y)80.00cm Yükseklik: (Z)76.00cm dir.

Kahve tonlarındaki bu modelde sandalyeler bej rengi ile kaplanarak şık bir görünüm kazandırımıştır. Sabit olan masa modeli daha çok büyük mutfağa sahip kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Her zaman beyazın sadeliğinden ve temizliğinden yana olanlar lima masa sandalye modelinin beyaz rengini tercih edebilirler. 

Göz kamaştıran lima sandalye modeli ölçüleri: Genişlik: (X)47.00cm Derinlik: (Y)47.00cm Yükseklik: (Z)78.00cm dir.

Ayda Mutfak Masa Modelleri

Bellona yeni masa modelleri arasındadır. Kahve-krem, beyaz-sarı, turkuaz-beyaz, turkuaz-sarı, sarı beyaz tonlarında piyasaya sürülmüştür. Sabit şekilde tasarlanan masa modelinde puf tabure, bank, sırtlı bank ve sandalye bulunmaktadır.

Sarı mutfak masası modelleri arayanlar ayda mutfak masa modelelrini mutlaka incelemelidir.

Ayda masa takımının sırtsız bank ölçüleri: Genişlik: (X)137.00cm Derinlik: (Y)50.00cm Yükseklik: (Z)48.00cm. Dar mutfaklarda bu banklı model kullanılarak yemek sonrası bank masa altına sürüklenmektedir.

Banklı model tercih etmeyenler sadece sandalyelerden bir gurup yaparak mutfaklarını şenlendirebilirler.

Masa tasarımı masa ortasından inen ayaklarla şekillenmiştir. Sandalye ve bank ayakları dışa çıkıntılı şekilde tasarlanarak sade görünümlü sandalye ve banklara bambaşka bir hava katılmıştır. Modern dizayna sahip sandalye ve banklar mutfaklarında konforu arayanların seçimi olacaktır.

Bellona mutfak masası modelleri yazımıza son verirken ayda masa takımının ölçülerini paylaşmak istiyoruz. 

Puf ölçüleri: Genişlik: (X)47.00cm Derinlik: (Y)47.00cm Yükseklik: (Z)46.00cm

Sırtlı bank ölçüleri: Genişlik: (X)137.00cm Derinlik: (Y)55.00cm Yükseklik: (Z)87.00cm

Masa ölçüleri: Genişlik: (X)138.00cm Derinlik: (Y)80.00cm Yükseklik: (Z)75.00cm

Sandalye ölçüleri: Genişlik: (X)47.00cm Derinlik: (Y)54.00cm Yükseklik: (Z)95.00cm

Kaynak : www.bellona.com.tr

Modern ve gösterişli mutfaklar için Modern Mutfak Dolabı Fikirleri başlıklı yazımızı da incelemenizde yarar var.

 

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here