2018 mutfak halı modelleri o kadar şık tasarımlardan oluşmuş ki, gözleriniz kamaşacak ve benim mutfağımda da bu halı modellerinden biri mutlaka olmalı diyeceksiniz. Bugün sizlerle 2018 mutfak halıları hakkında inceleme yapacak ve fiyatlar hakkında bilgi vereceğiz.

2018 Mutfak Halı Modelleri İncelemesi

Mutfak halısı en çok kirlenen ve leke tutan halıdır. Bu nedenle mutfak halısı seçerken halının güzelliğinin ve dekoratif olmasının yanında leke tutmama ve kolay temizlenebilme özelliği olmasına dikkat etmelisiniz.

Mutfak halısı seçerken mutfak dekorasyon rengi, zemin rengi ve duvar rengi dikkate alınmalıdır. Ancak bu bölümlerin rengi doğrultusunda bir halı rengi seçilerek göz alıcı bir mutfak dekorasyonu yapılabilir.

Mutfak dekorasyon renginiz koyu tonlardan oluşuyorsa ve küçük bir mutfağa sahipseniz, seçeceğiniz halı modeli kesinlikle açık renklerde olmalıdır.

Mutfağınızda açık renkler hakimse halıyı odak noktası yaparcasına koyu ve canlı renklerden oluşan bir halı modeli seçmenizde yarar var.

 

Küçük mutfaklarda sade halı modelleri seçerken, büyük mutfaklarda dilediğiniz renk ve deseni seçebilirsiniz.

Küçük Mutfak Masası Modelleri 2018 başlıklı yazımızı inceleyerek 2018’in en trend masa modelleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Mutfak halısı seçerken karmaşık modellerden ağır desenlerden uzak durmalısınız. Aksi takdirde oturma odası dekorasyonu yapmış gibi bir şey olursunuz. Oysaki mutfak halısı insanın içini aydınlatacak renk ve desenlerden olmalıdır.

Mutfak Halısı Seçerken Tarz Önemli midir?

Elbette önemlidir. Örneğin Country mutfak dekorasyonunuz varsa bu mutfakta modern halı kullanmanız çok kötü sonuçlar doğuracaktır. Bu nedenle mutlaka tarzınızla uyumlu mutfak halısı seçmelisiniz.

Günümüz Mutfak Halı Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde mutfaklarda en sık kullanılan halılar dekoratif desenlere sahip halı modelleridir. Sıradanlığın dışında bir mutfak halı modeli arıyorsanız kabartma desenli mutfak halılarını incelemelisiniz.

 

Mutfak halı modelleri arasında mutfak araç ve gereçlerinin olduğu mutfak halı modelleri, çiçek modelleri, kelebek modelleri gibi modellerde mutfak halısı ve mutfak yolluğu bulabilirsiniz.

 

Son dönemlerde gelişen teknoloji ile birlikte 3 boyutlu mutfak halı modelleri de hayatımıza girmiş bulunmaktadır. Dilerseniz bu modeller arasında seçim yaparak farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

 

2018 mutfak halı fiyatları çok da armış görünmemektedir. 2017de boyutlarına göre mutfak halı fiyatları 70-80 den başlayarak 300-400e kadar çıkmaktaydı.

2018 mutfak halı fiyatları ise 80-90’den başlayarak 400-500e kadar çıkmaktadır. Anlaşıldığı gibi mutfak halısı çok da pahalı değildir. Bu nedenle sık sık değiştirerek mutfak dekorasyonunuza en ucuz yoldan farklılık kazandırabilirsiniz. Hatta indirim sezonlarında halı alırsanız bedavaya getirmişsiniz gibi bir şey olur:):)

 

Halı modeli seçerken mağaza mağaza gezmek beni çok yoruyor diyenlerdenseniz, ünlü markaların online web sitelerinden son trend mutfak halı modelleri incelemesi yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here